Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE VE EĞİTİM TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK. (24-28 EKİM 2018 ANTALYA )

Sendikamızdan Haberler

Oca 04
SARIKAMIŞ TÜRK MİLLETİNİN VATAN AŞKININ EN BÜYÜK GÖSTERGESİDİR

SARIKAMIŞ TÜRK MİLLETİNİN VATAN AŞKININ EN BÜY&Uum...

Oca 03
MEMUR VE EMEKLİ 2018 YILINI %6,7 ZARARLA KAPATTI

MEMUR VE EMEKLİ 2018 YILINI %6,7 ZARARLA KAPATTI...

Ara 29
2019’UN TÜM BEKLENTİLERİMİZİN GERÇEKLEŞTİĞİ BİR YIL OLMASINI DİLİYORUM

2019’UN TÜM BEKLENTİLERİMİZİN GERÇEKLEŞTİĞ...

Ara 27
ARAMIZDAN AYRILIŞININ 82. YILDÖNÜMÜNDE MEHMET AKİF ERSOY’U RAHMETLE AN

ARAMIZDAN AYRILIŞININ 82. YILDÖNÜMÜNDE MEHMET...

Ara 27
Ara 25
BİZ EK ZAM DİYORUZ ONLAR HALA NEYE İMZA ATTIKLARINI BULMAYA ÇALIŞIYOR

BİZ EK ZAM DİYORUZ ONLAR HALA NEYE İMZA ATTIKLARINI BULMAYA ...

Ara 19
BM GÖREVE, DOĞU TÜRKİSTAN’DA MEZALİME DUR DE!

BM GÖREVE, DOĞU TÜRKİSTAN’DA MEZALİME DUR DE...

Ara 18
SENDİKAMIZDAN ETİMESGUT BELEDİYESİ'NE ZİYARET

SENDİKAMIZDAN ETİMESGUT BELEDİYESİ'NE ZİYARET...

Ara 17
SENDİKAMIZDAN ASKİ'YE ZİYARET

SENDİKAMIZDAN ASKİ'YE ZİYARET...

Ara 17
GENEL MERKEZİMİZDEN TÜRKAV'A ZİYARET

GENEL MERKEZİMİZDEN TÜRKAV'A ZİYARET...

GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE VE EĞİTİM TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK. (24-28 EKİM 2018 ANTALYA )

Sendikamızın  Genel Merkezi tarafından 24-28 EKİM 2018 tarihleri arasında düzenlenen ‘’Bizim İlkemiz Önce Ülkemiz Diyen Cesur Ve Kararlı Sendikacılığın Adı’’ Temalı Genişletilmiş Genel Merkez Yönetimi, Genel Merkez Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleri, Şube Başkanları, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve  İl  Temsilcileri istişare toplantısı Türkiye'nin her bir noktasından 230 yöneticimiz ve temsilcimizin katılımı ile Antalya'da yapıldı.
Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza KAYAR gündem gereği açılışı yapmasının ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu ve  İstiklal Marşının okunmasının ardından Konya Şube Başkanımız Şeref ALEMDAR’ın Kuran’ı kerim tilaveti ve dua etmesi ile Kürsüye davet ettiğimiz Genel Başkanımızın açılış konuşmasıyla devam etti.
 
 Sendikamızın Genel Başkanı Mustafa YORULMAZ yaptığı konuşmada Türkiye'nin en uzak noktalarından 230 arkadaşımızın toplantıya katılımının bir gönül meselesi, inanç meselesi olduğunu vurguladı ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Böyle bir istişare toplantısı ve eğitim semineri yapılmasının hem tüzük gereği hem de sendikamız Şube Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, İl  Temsilcilerinin bir araya gelerek önümüzdeki süreçte çalışma programının hep birlikte masaya yatırılması ve çözümler üretilmesi olduğunu belirttiği konuşmasını Ülkemizin içinde bulunduğu durumlar, çalışma hayatı ve son günlerde gündemde olan seçim sürecinde de tüm siyasi partilerin seçim beyannamelerinde bulunana ek göstergenin belli bir sınıfa değil tüm kamu  çalışanlarına uygulanması gerektiğinin bu konuda Türkiye Kamu-Sen tarafından yapılan çalışmadan yararlanarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Konya Millet Vekili Sayın Mustafa KALAYCI kanun tasarısı haline getirerek Meclise Önerge   vermiştir. Yine Kamu-sen tarafından Sözleşmeli personelin kadroya alınması ve sözleşmeli istihdam uygulamasından vaz geçilmesi, Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavında yazılı puan sonucuna göre değerlendirme yapılması mülakat uygulamasına son verilmesi ve ek zam talebimizin olduğunu vurguladı, İş kolumuzla ilgili 2018 yılında bile bir yıla yakın maaş alamayan personelin olması acı ve Devletimizi yönetenlerin ayıbıdır; bu nedenle Maaşların güvence altına alınması, Yiyecek yardımı yönetmeliğindeki mağduriyetlerin giderilmesi, İtfaiye ve Zabıta personelinin fiili yıpranma ile yönetmeliklerindeki eksikliklerin giderilmesi,  Sosyal denge tazminatı sözleşmesinin keyfiyetten çıkarılarak  uygulanması ve Görevde yükselme sınavının da keyfiyetten çıkarılıp boş kadrolarda zorunlu hale getirilerek görevlendirmeyle yapılan uygulamaların sonlandırılması konusunda çalıma yaptığımızı ve çalışma sonucunda Mecliste önerge verilerek yasal hale gelmesi için sendikamız olarak girişimlerde bulunuyoruz diyerek sözlerine son zamanda gündemi meşgul eden bir yazarın katledilmesini tabii ki tasvip etmiyoruz ancak ne acıdır ki Vatanı için canını seve seve feda eden yiğitlerimizin şehit haberleri saniyelik haberlerle geçiştiriliyor dedi ve katılımcıları tekrar selamlayarak sözlerine son verdi.     
Öğleden sonraki programımızda sendikamızın istişare toplantısında yöneticilerimizin, temsilcilerimizin ve  üyelerimizin kurumlarda yaşadıkları sıkıntılar,  görüşleri, talepleri ve sorularını dile getirildi. Genel Başkan Yardımcılarımız Ali Rıza Kayar, Hasan Hüseyin Uygun, Mustafa Ali Algın ve Hüseyin Arslanköylü kendi alanları ile ilgili gelen soruları cevaplayarak yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi aktardılar ve sendika olarak yaptığımız ve  önümüzdeki süreçte yapmamız gereken çalışmalar değerlendirildi.


Programın ikinci gününde Eğitim-Mevzuat ve Sosyal işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Arslanköylü Eğitimcilerimiz Gazi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Dr. Sinan Demirtürk, Dç. Dr. Yılmaz Yeşil, Sendikamızın Av Nihat Kılıç ve İç İşleri Bakanlığı Baş Kontrolörü Halil Memiş’in öz geçmişlerini okuyarak eğitim programını açıkladı.
 İlk olarak Dr. Sinan Demirtürk ve Dç. Dr. Yılmaz Yeşil  hocalarımız iki buçuk saatlik Sendikacılıkta etkili iletişim konulu bir eğitim verdi. Konfederasyonumuzun almış olduğu 26.10.2018 tarihli Türkiye geneli ANDIMIZ ile ilgili basın açıklaması nedeni ile saat 11:00’da hep birlikte Andımızız okuduk.
Öğleden sonraki bölümde sendikamız Avukatı Nihat Kılıç tarafından hukuki konularda bilgilendirme ve katılımcılardan gelen sorulara cevap vermesi ile devam etti. Akabinde İç İşleri Baş Kontrolörü Halil Memiş hocamız Cumhur Başkanlığı Yönetim Sisteminde Yerel Yönetimler konulu üç saatlik bir sunumu ile programı tamamladık.  Eğitimin ardından eğitimcilere katılımlarından ve katılımcıları aydınlatmalarından dolayı, ve Sendikamızın Marşını yapan Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyemiz Ali Tahir Mert'e, Toplantımızın organizasyonunu yapan Candid Tur Koordinatörü Mesut Şimşek'e birer plaket taktim ettik.

Programın üçüncü gününde Şube Başkanlar kurulu toplantısı ile İstişare ve Eğitim Toplantımızı tamamladık.

Yapmış olduğumuz istişare ve eğitim toplantısının Ülkemize, sendikamıza ve tüm Yerel yönetim çalışanlarına   hayırlara vesile olmasını dileriz.
 VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN
 NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE