Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE “ÇALIŞMA HAYATINDA KADIN” KONULU PANEL

Sendikamızdan Haberler

Tem 23
TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ AÇIKLADIK

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ AÇIKLADIK...

Tem 09
KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI İLE SOSYAL DENGE TAZMİNATI İLE İLGİLİ GÖRÜŞME

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI İLE SOSYAL DENGE TAZMİNATI İLE...

Tem 05
Isparta Şube Teşkilat Çalışmamız

Isparta Şube Teşkilat Çalışmamız...

Tem 04
ANTALYA ŞUBE TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ

ANTALYA ŞUBE TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ...

Haz 24
TÜRKİYE KAMU-SEN 27. YAŞINI BÜYÜK BİR COŞKUYLA VE GURURLA KUTLADI

TÜRKİYE KAMU-SEN 27. YAŞINI BÜYÜK BİR COŞKUYL...

Haz 24
TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU...

Haz 19
YOZGAT-ÇORUM TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ

YOZGAT-ÇORUM TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ...

Haz 14
İzmir Tire Belediye Başkanı'nı Makamında Ziyaret Ettik

İzmir Tire Belediye Başkanı'nı Makamında Ziyaret Ettik...

Haz 13
Manisa Teşkilat Çalışmamız

Manisa Teşkilat Çalışmamız...

Haz 12
Balıkesir Teşkilat Çalışmamız

Balıkesir Teşkilat Çalışmamız...

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE “ÇALIŞMA HAYATINDA KADIN” KONULU PANEL

“Çalışma Hayatında Kadın” konulu panel  8 Mart 2019 Cuma günü Antalya/Aska  Lara otelde yapıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan panelde Sendikamızın Antalya Kadın Komisyonu üyesi  Keziban Akgül ÖZMEZ ve Kadın Komisyonları Genel Başkanımız Malike DEMİR’in selamlama konuşmalarının ardından Genel Başkanımız Mustafa YORULMAZ bir konuşma yaptı.
 
Sendikamızın bütün şubelerinin  Kadın Komisyonlarından toplam 120 üyemizin katıldığı panelde; Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanımız Önder Kahveci, Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları; Ali Rıza KAYAR, Hasan Hüseyin UYGUN, Mustafa Ali ALGIN ve Hüseyin ARSLANKÖYLÜ, Antalya Türkiye Kamu-Sen  İl Temsilcisi Yılmaz DANABAŞOĞULLARI, Türk Eğitim-Sen Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Oğuz ÖZTÜRK onur konuklarımızdı.

8 Mart günü günboyu süren panelde, Panalistler; Hüseyin ARSLANKÖYLÜ, Yasemin GÜNGÖR, Dr. Alparslan TEKİNER ; “Kadın Çalışanların Yönetim Süreçlerine Katılımı”, “İş Aile ve Sosyal Hayatta Kadın Çalışanların Sorunları ve Mobing” ve” Şuurlu Nesil Yetiştirmede Bilinçaltının Önemi” konularında sunum yaptılar.

Genel Başkan Mustafa YORULMAZ konuşmalarında; “Çalışma hayatında dünyada emeğin karşılığının alınması mücadelesini ilk başlatan, bu uğurda bedeller ödeyen, canlarını vererek tüm çalışanları yüreklendiren cesaretlendiren ebediyete   intikal etmiş  kadınları saygı ve minnetle anıyorum.

Çalışma hayatında hak arama mücadelesinin başlangıç tarihi 8 Mart 1857 tarihidir ve 8 Mart  Dünya Kadınlar günü olarak kutlanmaktadır. Hepinizin bildiği gibi; Amerika da Newyork kentinde  tekstil fabrikasında çalışan kadınlar, 8 mart 1857 yılında çalışma koşullarının dayanılmaz hale gelmesi, uzun iş günleri ve buna karşın düşük ücret uygulamalarına son verilmesi için sendikalarca alınan genel GREV kararına uyarak üretimden gelen gücünü kullanarak alanlara doldurmuşlardır.  Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Türk Yerel Hizmet-Sen’li olarak sendikal mücadelede yer alan kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim nezdimizde  “Kadın annedir, Kadın Vatandır, Kadın Ülkedir, Kadın gelecektir, Kadın gelecek nesillerin teminatıdır”. 
Sendikamızda üyelerimizin  % 20 si kadındır, bu oranın yükselmesini, kadınlarımızın etkin görev almalarını sizlerden istiyor, davet ediyoruz. Kadın çalışanların sorunlarının çözümü için, sendikal mücadelede yer almalısınız, “ Sizin sorunlarınızı en iyi siz savunursunuz”. Sendikal mücadelede her zaman ve şartta sizlerleyiz beraberiz.                                                     
Sizler; Tomris hatunların. İlbilge hatunların, Nene hatunların, Fatma Çavuş hatunları, Şerife hatunların, Zübeyde hatunların ve daha nice hatunların izinde, verdikleri mücadeleleri devam ettiren sizler içinizden nice hatunlar çıkaracaksınız. Sendikal mücadelede yer alan sizlere teşekkür ediyor, kadın çalışanlarımızı sendikamıza davet etmenizi istiyor ve çalışmalarınızda şimdiden başarılar dilerim.” Dedi.
Program Sonunda; Katılımcılara katılım belgesi verilirken, Panelistlere ve katkılarından dolayı Orjinar Tur sahibi Çiğdem TAŞAR’a  günün anısına plaket verildi.


KATILICIMLARA KATILIM BELGESİ VERİLİRKEN;