Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
Çanakkale Zaferinin 105. Yıl Dönümünde Aziz Şehitlerimizi Anıyoruz

Sendikamızdan Haberler

May 23
RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN
 
...

May 18
19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAY...

May 18
KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN
 
...

Nis 22
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
 
...

Mar 18
Mar 12
İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanımız Önder Kahveci 12...

Mar 07
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN...

Şub 22
Balıkesir Şube’de Teşkilat Çalışması

18-21 Şubat 2020 Tarihleri Arasında Balıkesir Şube&r...

Şub 14
Sözleşmeli Belediye Mağdurları Sendikamızı Ziyaret Etti.

Sözleşmeli Belediye Mağdurları Sendikamızı Ziyaret Etti...

Şub 14
Malatya Şube’de Teşkilat Çalışması

12-13 Şubat 2020 Tarihleri Arasında Malatya Şube&rsq...

Çanakkale Zaferinin 105. Yıl Dönümünde Aziz Şehitlerimizi Anıyoruz

Çanakkale, Türk milletinin tarihi bir direnişi, asla unutulmayacak mücadele azmi ve emperyalist mihrakların kanlı planlarını alt üst eden stratejik silkinişinin adıdır.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Savaşı'nı zaferle taçlandıran günü ve şehitlerimizin aziz hatıralarını hürmetle hatırlarını yaad ediyoruz.

105 seneyi devriyesinde, Çanakkale destanını ve muhterem şehitleri dualarla ve hayranlıkla bir kez daha idrak ederek, Çanakkale'nin Türk milletinin tarihi bir direnişi, asla unutulmayacak mücadele azmi ve emperyalist mihrakların kanlı planlarını alt üst eden stratejik silkinişi olduğunu ifade ediyoruz.

Hepsinden de önemlisi, imanın, inancın ve milli iffetin gülleye, mermiye ve gelişmiş savaş gemilerine tavizsiz duruşudur. Sömürgeci heveslerin, zulüm ve eziyeti rehber edinen yedi düvelin kıyılarımıza kadar getirdikleri kanlı hesaplar, Türk milletinin fedakârlık ve cesaretle inşa ettiği tabya ve siperlere çarpmış ve sonuçsuz kalmıştır.

Çanakkale Zaferi; ayağa kalkan millet iradesinin, bağımsız yaşama dışında hiçbir seçeneği olmayan beşeri kudretin ve kuvvetin somutlaşmış halidir.

Vatan topraklarına göz diken küresel odakların, sayı, malzeme, imkân ve teknolojik üstünlüklerinin millet olma şuuru karşısında çaresiz kaldığı, Türk milletinin her ferdinin yöresi, kökeni ve mezhebi ne olursa olsun, Çanakkale semalarında yüreklerini buluşturduğu ve birlikte şahadet şerbetini içtiği, beraber hücuma kalktığı, aynı safta dua ettiği, birbirinin umudu olduğu ve vatanın selameti için emek vererek kan döktüğü ve birlikte zafere kavuştuğu bir savaşın adıdır.

Sırtında adeta vatan coğrafyasının yükünü kaldıran Seyyit Onbaşı'nın, Nusret Mayın Gemisi'yle devleşen Tophaneli Yüzbaşı Hakkı'nın, askerlerine ölmeyi emreden Mustafa Kemal'in ve dönmeyi aklından bile geçirmeyen nice kınalı kuzunun manevi hatırası ve mirası sayesinde bağımsızlığımız korunmuştur.

Çanakkale aynı zamanda milli mücadelenin ilham ve esin kaynağı olarak geleceği aydınlatmış, son yurdumuzun tek dişi kalmış canavarlara asla yem edilmeyeceğini ispatlamıştır.

Bu zafer, insanlık âleminin şahitliğinde, Türk milletinin varlığına ve yaşama hakkına el uzatan alçaklara karşı abideleşen ruhu olup, şeref ve milli onur savunmasının zirvesi olmuştur.

Herkes bilmelidir ki, Türk milletinin Çanakkale menkıbesi gönüllerde yaşadıkça ve bunu sahiplenen vatansever şahsiyetler bulunduğu müddetçe, geçmişte başaramayan yabancı emeller, bugün de maşaları vasıtasıyla kesinlikle hedeflerine ulaşamayacaklardır.

Bu duygularla, '18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105’nci Yıldönümü'nde, tertemiz kanlarıyla üzerinde yaşadığımız toprakları vatanlaştıran aziz şehitlerimizi minnet duygularımla anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık ve varlık mücadelemizde üstün ve fedakârca çabası olan muhterem ecdadımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun."