Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
Türk Yerel Hizmet-Sen 2020 Yılı Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

Sendikamızdan Haberler

Eyl 25
İTFAİYE HAFTAMIZ KUTLU OLSUN

İTFAİYE HAFTAMIZ KUTLU OLSUN
 
...

Eyl 01
1-7 Eylül Zabıta Haftası Kutlu Olsun

Türk Zabıta Teşkilatının Kuruluşunun 194. Yılı<...

Ağu 31
Türk Yerel Hizmet-Sen 2020 Yılı Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

Türk Yerel Hizmet-Sen 2020 Yılı Başkanlar Kurul...

Tem 30
KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN
 
...

Tem 16
Genel Merkez Denetim Kurulu 2020 Yılı İlk 6 Aylık Olağan Genel Denetim

Genel Merkez Denetim Kurulu 2020 Yılı İlk 6 Aylık Ol...

Tem 15
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 15 T...

Tem 10
Sendikamızdan Bir Hukuk Zaferi Daha…

Erzurum Bölge İdare Mahkemesi Son Noktayı Koydu.

...

Tem 10
Samsun Şubemizde Teşkilat Çalışması

Samsun Şubemizde Teşkilat Çalışması<...

Tem 03
Çankırı Şube’de Teşkilat Çalışması

1-2 Temmuz Tarihleri Arasında Çankırı Şube’de T...

Tem 03
Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ'dan Çankırı Valisi Sayın Abdul

Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ'dan Çankı...

Türk Yerel Hizmet-Sen 2020 Yılı Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

2020 yılı Başkanlar Kurulu toplantısı 27-30 Ağustos tarihleri arasında Antalya-Kemer’de ROX ROYAL otelde yapıldı. Toplantıda Pazartesi süresinde yapılan çalışmalar, 15 Temmuz üye kayıtları ve sendikamızın genel sorunları değerlendirildi. Toplantıya bütün Şube Başkanları ile Denetim ve Disiplin Kurulu başkan ve üyeleri katıldı. Sendikamızın bu günkü durumu ile geleceği hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını Genel Başkan Yardımcımız Ali Rıza KAYAR yaptı. Açılış konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Ali ALGIN, Hasan Hüseyin UYGUN ve Hüseyin ARSLANKÖYLÜ’de açıklamalarda bulundu.

Genel Başkanımız Mustafa YORULMAZ;

Konuşmasında;  “Covid-19 sürecinde, tüm zorluklara rağmen olağanüstü çalışma azmi gösteren sağlık çalışanlarına, bu sürecin adsız kahramanları fedakar belediye ve il özel idare çalışanlarına,  bu süreçte görevleri gereği şehit olan kamu görevlilerine Allah’tan rahmet, hasta olan tüm çalışanlarımıza acil şifalar dilerim.

Varlığımız; birlikte yol almak, birlikte başarmaktır.

“Önce Ülkem” diyerek çıktığımız çetin ve zorlu sendikal mücadelemizde Vatan sevdamızdan, millet sevgimizden ve hizmet aşkımızdan asla ödün vermedik ve vermeyeceğiz.

Eğilmeden, bükülmeden, taviz vermeden, baskılara inat, hak bildiğinden dönmeden, savrulmadan, inandığı değer verdiği ülküsünden sapmadan Hak, Hukuk ve Adaleti şiar edinen 15276 onurlu üyemiz ve gönlü bizlerle olan binlerce çalışanın verdiği güçle Mahalli İdare çalışanlarının hür ve gür sesi olmaya devam ederek, birlikte yol alacağız, birlikte başaracağız.

Türk Yerel Hizmet-Sen Sendikası Olarak;

Üyelerimizin ve tüm kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal hak ve menfaatlerini ararken, uzlaşmadan yana sorumlu, kararlı ve kitle sendikacılığımızın değeri ve kıymeti artarak devam edecektir. Belde, ilçe, ve illerde insanlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için İmar, Su kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel altyapı, Çevre ve çevre sağlığı, temizlik ve katı atık, zabıta, itfaiye, defin ve mezarlık, gençlik ve spor, sosyal hizmet ve yardım, yeşil alan, park, nikah, meslek ve beceri kazandırma, ekonomi ve ticareti geliştirme ve eğitim hizmetleri yapan ve yaptıran Belediyelerimize ve İl Özel İdarelerimize teşekkür ederken, siyasallaşan, yandaşçılık yapan Belediye Başkanı ve yardımcılarını, il özel idare genel sekreter ve yardımcılarını asli görevlerini yapmaya, partilerin, sendikaların ve hükümetin değil, tüm çalışanların ve devletimizin görevlileri olmaya davet ediyoruz. Kararlığımızla da keyfi uygulamaları sonlandıracağız.

Sendikamıza güç veren üyelerimiz ve gönlü bizimle olan onbinlerin birlikteliği ile yetkili sendika olmaya hedeflenerek yönetime katılma hakkını alacağız ve toplu sözleşme masasında yer alarak hizmet kolumuzun makus talihini sonlandırmak için mücadelemizi kesintisiz devam ettireceğiz.

Her türlü baskı, tehdit ve mobing’e rağmen 15276 üyemize, sendikamızın yönetim kadrolarında görev alan yol arkadaşlarımıza teşekkür ederken, sağlıkla ilgili sıkıntılı bir süreçte gerçekleştirmekte olduğumuz Başkanlar Kurulu toplantımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Toplantımızın birlik ve birliğimize katkı sağlamasını temenni eder, illerinize kazasız belasız ulaşmanızı dilerim. Covid-19 belasından kurtularak, Ülkemizin ve Dünyamızın en kısa sürede normalleşmeye geçmesini Cenab-ı Allah’dan niyaz eder, sağlıklı günler diler, saygı ve sevgilerimle selamlarım” . Konuşmasına son verdi.

 İyi dileklerle toplantıya son verildi.