Ana Sayfa
Basın Haberleri
TÜM ANNELERİN GÜNÜ'NÜ KUTLUYORUZ.

Basın Haberleri

Ara 10
TÜRK YEREL HİZMET-SEN GENEL BAŞKANI’NDAN SEYDİŞEHİR’E ZİYARET

ürkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Yerel Hizmet-Se...

Ağu 09
KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN...

May 13
TÜM ANNELERİN GÜNÜ'NÜ KUTLUYORUZ.

Türk Yerel Hizmet Sen Genel Merkezi Anneler G...

May 02
ÇALIŞANLARIN GÜR SESİ 1 MAYIS’TA ESKİŞEHİR’DEN YÜKSELDİ

Türkiye Kamu-Sen olarak, hiçbir şeyin ardına sak...

Mar 07
TÜRK METAL SENDİKASI’NA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ

TÜRK METAL  SENDİKASI’NA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORU...

Kas 23
TÜRKİYE KAMU-SEN YÖNETİM KURULU “KKTC”DE

TÜRKİYE KAMU-SEN YÖNETİM KURULU “KKTC”...

Ağu 18
KONCUK: TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN

KONCUK: TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN...

Tem 15

ERZİNCAN ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ NAFİZ ARSLAN G...

Tem 12
CEZALANDIRMAYA YÖNELİK BİR PERFORMANS SİSTEMİNE EN SERT TEPKİYİ VERİRİ

CEZALANDIRMAYA YÖNELİK BİR PERFORMANS SİSTEMİNE EN SERT...

Haz 09
MAYIS ASGARİ GEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI

MAYIS ASGARİ GEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI...

TÜM ANNELERİN GÜNÜ'NÜ KUTLUYORUZ.

 
Bitmeyen bir sevgiyle sabırla ve şefkatle bizi sarıp sarmalayan en değerli varlıklarımız, annelerimiz…
Toplum hayatında belirleyici rol oynayan, hoşgörünün, merhametin, saf bilginin, gerçekliğin tükenmez kaynağıdır. Gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesi de yine annelerdir.
Bizim koruyucu meleklerimiz olan annelerimiz aile modelinin de temsilcisidir. Bu yönüyleanneler toplum yapısını oluşturan ilk kuvvetlerdir. Onlar tarafından yetiştirilen bireyler geleceğin garantörleridir.  
Eksik etmedikleri şefkatleri, sevgileri ve ilgileri bizim her daim yanımızdadır. Dün Bilge Kağan’ı, Metehan’ı, Osman Bey’i, Fatih Sultan Mehmet’i ve Mustafa Kemal Atatürk’ü yetiştiren Türk anneleri bugün de Cumhuriyetimizin teminatıdır.
Amine Hatunlardan, Şerife Bacılardan, Nene Hatunlardan devraldığı bayrağı dalgalandıran, çocuklarına helalden ve doğrudan başka bir şey öğretmeyen günümüzün zor şartlarında hem çalışan hem evlat yetiştiren, yozlaşan kültürel şartlar karşısında vakarını bozmayan annelerimiz; akla, cesarete, aklıselimliğe ve vatanperverliğiyle kıskanılacak kadar muazzam bir öngörüye sahiptir. Türk Milletinin temel direği anneler ve onların yetiştirdiği evlatlardır.
Yükselen enflasyon, gelir adaletsizliği, bedava dağıtılan gıdalar, sosyal sorumluluk adı altında yapılan sistemli bağlılık günümüzün en büyük açmazlarındandır. Bedava dağıtılan yiyecekler yerine annelerimizin ekonomik hayatla iç içe olmasını sağlayacak projeler üretilmesi gerekmektedir.
Eğitimde, sağlıkta, sosyal hayatta güçlüklerle karşılaşan annelerimiz bunları hak etmemekte. Zeki ve çalışkan nesiller için annelerimize her yönde destek olmamız gerekmektedir. Sendikamız olarak annelerimizin, kadınlarımızın siyasette, ekonomide ve sendika yönetimlerinde daha etkin olması en büyük arzumuzdur.
Bu zor şartlarda mücadele eden Kurtuluş Savaşında da en büyük sorumluluğu alan annelerimizin anneler gününü kutlar. Şehit annelerine de ayrıca sabırlar dileriz.
Türk Yerel Hizmet Sen
Genel Merkezi