Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
TÜRK YEREL HİZMET-SEN ANTALYA ŞUBE İSTİŞARE VE KAYNAŞMA YEMEĞİ

Sendikamızdan Haberler

May 17
May 15
ÇANKIRI ŞUBE İLE KARABÜK ZİYARETİ VE TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ

ÇANKIRI ŞUBE İLE KARABÜK ZİYARETİ VE TEŞ...

May 10
ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Başta şehit analarımız olmak üzere tüm annelerin v...

May 06
Konya Şubemizde Teşkilat Çalışmaları

 Konya Şubemizde Teşkilat Çalışmaları...

May 01
AYNI AZİM,İNANÇ VE KARARLILIKLA 100 YIL SONRA SAMSUN'DA 1 MAYIS'I KUTL

AYNI AZİM,İNANÇ VE KARARLILIKLA 100 YIL SONRA...

Nis 27
Türk Yerel Hizmet-Sen Ankara Şube Binası Açılışı Yapıldı

Türk Yerel Hizmet-Sen Ankara Şube Binası A&cced...

Nis 26
2019 Yılı Olağan Şube Başkanlar Kurulu Toplantısı Ankara’da Yapıldı

2019 Yılı Olağan Şube Başkanlar Kurulu Toplantısı An...

Nis 22
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

...

Nis 19
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER

RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER
 
...

Nis 12
Alanya Belediye Başkanı’nı ve Antalya Korkuteli Belediye Başkanı’nı M

Alanya Belediye Başkanı’nı ve Antalya Korkuteli Beledi...

TÜRK YEREL HİZMET-SEN ANTALYA ŞUBE İSTİŞARE VE KAYNAŞMA YEMEĞİ

Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ, Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Ali Rıza KAYAR, Sayın Hasan Hüseyin UYGUN, Sayın Mustafa Ali ALGIN, Antalya Şube Başkanımız Sayın İbrahim GÖRGÜN, Yönetim Kurulu Üyeleri, Temsilcilerimiz ve Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat YÜCEL’in  katılımlarıyla gerçekleşen yemekte Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ konuşma yaptılar.
 Genel Başkanımız Mustafa YORULMAZ yaptığı konuşmada "Sendikamız kuruluşundan bu güne, çizgisinden sapmadan mücadelesini devam ettirmektedir. Sendikal mücadelemiz; çalışanların sosyal, ekonomik ve özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesinin yanında “Devleti ebed müddet bilen” bir anlayışın hakim olmasıdır.
Yani; Vatan topraklarını savunmak, yaşatmak, gelecek nesillere miras bırakmak ve milli gelirden hak ettiğini eşit olarak almak, refah seviyesini arttırmak anlayışına sahiptir.
Üzerinde yaşadığımız vatan yoksa, ne sendikal haktan, nede insan haklarından bahsedemeyiz.Çalışan, üreten ve yol gösteren sendikacılığı kendimize yaşam felsefesi edindik.Bu doğrultuda ülkemiz için çalışacağız, milletimiz için üreteceğiz, gerekli durumlarda yol gösreteceğiz, taraf olacağız, emeğimizin karşılığı alma mücadelemizde her daim kesintisiz devam ettireceğiz.
Belediyelerde, Özel İdarelerde ve bağlı kuruluşlarda baskılara rağmen inandığımız doğrulardan vazgeçmeyerek 16.000 üyemizle dimdik ayaktayız ve büyümeye devam ediyoruz.
Devletin liyakatlı ve ehliyetli eller tarafından yönetilmesi gerektiğine inanıyor ve kesintisiz her yerde bu düşüncemizi savunuyoruz.
15 Temmuzda yaşanan hain darbe girişimi ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.Belediyeler ve Özel İdareler belirli bir sendikanın eline, cemaate, vakıfa, derneğe emanet edilmemelidir.Ülkemizin geleceğe hazırlanması ancak “Adaletli yönetim ve liyakatlı yöneticileriyle”olur.
Ek göstergeden tüm çalışanların faylanması ve tüm ünvanlarda ek göstergenin 800 puan arttırılması çalışmamız, MHP Konya Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI tarafından TBMM kanun teklifi olarak sunuldu, Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülmeyi bekliyor.
Ekonomik gelişmelerden en çok etkilenen kamu çalışanları, dar ve sabit gelirliler emeklilerdir.Ekonomik kayıplarımızın telafisi ve 2019 yılı memur maaş artışlarının revize edilmesi için taleblerimizi dilekçe eylemimizle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a ilettik.
Yetkili olduklarını söyleyen sendika, memurun ekonomik, özlük ve sosyal hakları dışında her şeyle ilgileniyor.Gündemleri, sakal, kravat ve kasalarını doldurmaktır.
Bizim gündemimiz;
-Maaşlarımızın güvence altına alınması,
-Yerel Yönetimler Bakanlığı kurulması,
-Sözleşmelilerinin kadroya geçirilmesi,
-İtfaiye ve Zabıta hizmetlerinde görevli kamu çalışanlarının fiili hizmet zammından faylandırılması,
-S.D.T. Sözleşmelerinin kazanılmış hak haline gelmesi ve keyfiyetlerinin kaldırılması,
-İtfaiye ve Zabıta teşkilatlarında çalışanlara mesleki sınıf kazandırılması,
-Yiyecek Yönetmeliğinin güncellenerek tüm kamu çalışanlarının faydalanabilir hale gelmesi.
 Bu yıl sözleşmeye 2020 ve 2021 yılında yapılacak zam oaranlarını belirlemek üzere oturulacak.Yetkili sendikalar değişmez ise, kamu çalışanları kaybetmeye devam edecektir.
2008 yılından beridir kamu çalışanları, ekonomik büyümeden refah payı alamadığı gibi, gerçek enflasyon artışı kadar maaşlara zam alamamıştır.Yetkili ama, memur için ek zam talebinde dahi bulunmayan sendikadan yetkinin mutlaka alınması ve gücünü memurdan alan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Yerel Hizmet-Sen’in yetkilendirilmesi zorunluluk haline gelmiştir.
Kamu çalışanları, haklarını her yerde savunan, kaybetmeyi değil, kazandırmayı hedefleyen “Türkiye Kamu-Sen çatısı altında toplanmalıdır.”dedi .Günün anısına Genel Başkanımız  Mustafa YORULMAZ , Alanya Belediye Başkanı Adem Murat YÜCEL’e sendikamızın plaketini takdim etti.