Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
TÜRK YEREL HİZMET-SEN ANTALYA ŞUBE İSTİŞARE VE KAYNAŞMA YEMEĞİ

Sendikamızdan Haberler

Mar 19
KARABÜK İSTİŞARE VE TEŞKİLAT ÇALIŞMASI

KARABÜK İSTİŞARE VE TEŞKİLAT ÇALIŞMASI
&n
...

Mar 18
Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret

Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini g...

Mar 12
KASTAMONU İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİNİ ZİYARET ETTİK

KASTAMONU İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİNİ ZİYARET ETT...

Mar 12
12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULU VE MEHMET AKİF ERSOY'UN ANMA GÜNÜ K

12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULU VE MEHMET AKİF ERSOY'...

Mar 11
Türkiye Kamu-Sen Karabük İstişare Toplantısına Katıldık

Türkiye Kamu-Sen Karabük İstişare Toplantısına Kat...

Mar 08
8 MART’ TA KISA FİLM/SÜT İZNİ’nin İLK GÖSTERİMİ YAPILDI.

8 MART’ TA KISA FİLM/SÜT İZNİ’nin İ...

Mar 04
TÜRK YEREL HİZMET-SEN ANTALYA ŞUBE İSTİŞARE VE KAYNAŞMA YEMEĞİ

TÜRK YEREL HİZMET-SEN ANTALYA ŞUBE İSTİŞARE VE KAYNAŞMA...

Şub 26
ÇAYCUMA BELEDİYESİ’NDEKİ ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİ

ÇAYCUMA BELEDİYESİ’NDEKİ ÜYELERİMİZİ ZİYAR...

Şub 26
ZONGULDAK İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİNİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

ZONGULDAK İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİNİ MAKAMINDA Z...

TÜRK YEREL HİZMET-SEN ANTALYA ŞUBE İSTİŞARE VE KAYNAŞMA YEMEĞİ

Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ, Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Ali Rıza KAYAR, Sayın Hasan Hüseyin UYGUN, Sayın Mustafa Ali ALGIN, Antalya Şube Başkanımız Sayın İbrahim GÖRGÜN, Yönetim Kurulu Üyeleri, Temsilcilerimiz ve Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat YÜCEL’in  katılımlarıyla gerçekleşen yemekte Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ konuşma yaptılar.
 Genel Başkanımız Mustafa YORULMAZ yaptığı konuşmada "Sendikamız kuruluşundan bu güne, çizgisinden sapmadan mücadelesini devam ettirmektedir. Sendikal mücadelemiz; çalışanların sosyal, ekonomik ve özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesinin yanında “Devleti ebed müddet bilen” bir anlayışın hakim olmasıdır.
Yani; Vatan topraklarını savunmak, yaşatmak, gelecek nesillere miras bırakmak ve milli gelirden hak ettiğini eşit olarak almak, refah seviyesini arttırmak anlayışına sahiptir.
Üzerinde yaşadığımız vatan yoksa, ne sendikal haktan, nede insan haklarından bahsedemeyiz.Çalışan, üreten ve yol gösteren sendikacılığı kendimize yaşam felsefesi edindik.Bu doğrultuda ülkemiz için çalışacağız, milletimiz için üreteceğiz, gerekli durumlarda yol gösreteceğiz, taraf olacağız, emeğimizin karşılığı alma mücadelemizde her daim kesintisiz devam ettireceğiz.
Belediyelerde, Özel İdarelerde ve bağlı kuruluşlarda baskılara rağmen inandığımız doğrulardan vazgeçmeyerek 16.000 üyemizle dimdik ayaktayız ve büyümeye devam ediyoruz.
Devletin liyakatlı ve ehliyetli eller tarafından yönetilmesi gerektiğine inanıyor ve kesintisiz her yerde bu düşüncemizi savunuyoruz.
15 Temmuzda yaşanan hain darbe girişimi ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.Belediyeler ve Özel İdareler belirli bir sendikanın eline, cemaate, vakıfa, derneğe emanet edilmemelidir.Ülkemizin geleceğe hazırlanması ancak “Adaletli yönetim ve liyakatlı yöneticileriyle”olur.
Ek göstergeden tüm çalışanların faylanması ve tüm ünvanlarda ek göstergenin 800 puan arttırılması çalışmamız, MHP Konya Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI tarafından TBMM kanun teklifi olarak sunuldu, Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülmeyi bekliyor.
Ekonomik gelişmelerden en çok etkilenen kamu çalışanları, dar ve sabit gelirliler emeklilerdir.Ekonomik kayıplarımızın telafisi ve 2019 yılı memur maaş artışlarının revize edilmesi için taleblerimizi dilekçe eylemimizle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a ilettik.
Yetkili olduklarını söyleyen sendika, memurun ekonomik, özlük ve sosyal hakları dışında her şeyle ilgileniyor.Gündemleri, sakal, kravat ve kasalarını doldurmaktır.
Bizim gündemimiz;
-Maaşlarımızın güvence altına alınması,
-Yerel Yönetimler Bakanlığı kurulması,
-Sözleşmelilerinin kadroya geçirilmesi,
-İtfaiye ve Zabıta hizmetlerinde görevli kamu çalışanlarının fiili hizmet zammından faylandırılması,
-S.D.T. Sözleşmelerinin kazanılmış hak haline gelmesi ve keyfiyetlerinin kaldırılması,
-İtfaiye ve Zabıta teşkilatlarında çalışanlara mesleki sınıf kazandırılması,
-Yiyecek Yönetmeliğinin güncellenerek tüm kamu çalışanlarının faydalanabilir hale gelmesi.
 Bu yıl sözleşmeye 2020 ve 2021 yılında yapılacak zam oaranlarını belirlemek üzere oturulacak.Yetkili sendikalar değişmez ise, kamu çalışanları kaybetmeye devam edecektir.
2008 yılından beridir kamu çalışanları, ekonomik büyümeden refah payı alamadığı gibi, gerçek enflasyon artışı kadar maaşlara zam alamamıştır.Yetkili ama, memur için ek zam talebinde dahi bulunmayan sendikadan yetkinin mutlaka alınması ve gücünü memurdan alan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Yerel Hizmet-Sen’in yetkilendirilmesi zorunluluk haline gelmiştir.
Kamu çalışanları, haklarını her yerde savunan, kaybetmeyi değil, kazandırmayı hedefleyen “Türkiye Kamu-Sen çatısı altında toplanmalıdır.”dedi .Günün anısına Genel Başkanımız  Mustafa YORULMAZ , Alanya Belediye Başkanı Adem Murat YÜCEL’e sendikamızın plaketini takdim etti.