Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Sendikamızdan Haberler

Kas 12
BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL

BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL

...

Kas 09
10 Kasım Atamızı Anıyoruz

10 Kasım Atamızı Anıyoruz
 
...

Kas 01
“HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA”

“HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA”

Eki 28
CUMHURİYETİMİZİN 96.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 96.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Eki 15
MANİSA ŞUBE TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ

MANİSA ŞUBE TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ

Eki 01
DOĞU TÜRKİSTAN’IN ÇIĞLIĞINI TÜM DÜNYA DUYMALIDIR

DOĞU TÜRKİSTAN’IN ÇIĞLIĞINI TÜ...

Eyl 30
2019 Yılı Görevde Yükselme Sınavı Eğitim Programı

2019 Yılı Görevde Yükselme Sınavı Eğitim P...

Eyl 24
İTFAİYE HAFTASI KUTLU OLSUN

İTFAİYE HAFTASI KUTLU OLSUN...

Eyl 16
Dörtyol Belediye Başkanı Sayın Fadıl KESKİN ‘i Makamında Ziyaret Ettik

Dörtyol Belediye Başkanı Sayın Fadıl KESKİN &ls...

Eyl 04
ZABITA TEŞKİLAT FEDARASYONU GENEL BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU SENDİKAMIZ

ZABITA TEŞKİLAT FEDARASYONU GENEL BAŞKANI VE YÖNETİM KU...

TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Türkiye Kamu-Sen Yüksek İstişare Kurulu Başkent Ankara’da Konfederasyon Kamu-Sen Genel Başkanımız Önder KAHVECİ, bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticilerimiz ve İl Temsilcilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkanımız Mustafa YORULMAZ, Genel Başkan Yardımcılarımız Ali Rıza KAYAR, Hüseyin ARSLANKÖYLÜ ve Mustafa Ali ALGIN katıldı.

Kuruluşumuzun 27. Yıl dönümüne denk gelen ve bu anlamlı günle taçlanan Yüksek İstişare Kurulu toplantımızda yaklaşan Toplu sözleşme süreci ve beklentiler dile getirildi. 

KAHVECİ: “HAK MÜCADELESİNDE BEN DE VARIM” DİYENLERE SELAM OLSUN
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan toplantımızın açılışında konuşan Genel başkan Önder Kahveci, çalışma hayatı ve sendikal yaşama ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Kahveci,  “27 yıl boyunca yolu Türkiye Kamu-Sen’den geçmiş, üye olarak, işyerlerinde, şubelerde, genel merkezimizde yönetim kademelerinde yer alarak elini taşın altına koyan, “Hak mücadelesinde ben de varım” diyen bütün dava arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim. 

KAHVECİ: TEHDİTLERLE VE BASKILARLA BİR YERE VARILAMAZ. 
Kamuda yaşanan sıkıntılara rağmen, Türkiye Kamu-Sen’in hak bildiği yoldan dönmediğini vurgulayan Genel Başkan “Zorlu mücadelenin 27. Yılında hepinizi yürekten kutluyorum. Yaşanan sıkıntılara rağmen yolumuzdan dönmedik ve bu sene tüm sendikalar bazında artış sağladık. İlerleyen yıllarda biliyorum ki 11 hizmet kolunda da yetkiyi alacağız ve kamu çalışanlarına hizmet edeceğiz. Tehditlerle, baskılarla bir yere varılamayacağını biliyoruz” diyerek şu şekilde konuşmasına devam etti;
“Belli yerlerde “üye kaybettik” diye bağıranlar, yollara düşenlere Türkiye Kamu-Sen’in 17 yıldır yaşadıklarını şimdi yaşıyorlar. 17 yılda 40 binden 1 milyon üyeye yükselmenin dünya sendikacılık tarihinde bir benzeri daha yok. Siz bu sıkıntıları daha yeni yaşamaya başladınız ama yaşayacaklarınız daha ileride. Ağlamayla, sızlamaya bir yere varamazsınız. Geçmiş yıllarda yaşanan toplu sözleşmeler hala hafızalarda. Sürekli kaybettiren bir konfederasyon var karşımızda. Attığı imzaları unutan, o imzalara sahip çıkamayan bir konfederasyon, 6 günde toplu sözleşme bağıtlayan bir konfederasyon. Artık kamu çalışanları da bütün bunları görmeli ve kararını buna göre vermelidir.” dedi.

KAHVECİ: KAMUDA LİYAKATİN ESAS ALINMASI BİR ZORUNLULUKTUR
Toplu sözleşme döneminde masada kamu çalışanları için mücadelemizi sürdüreceğimizin altını çizen Kahveci, liyakatin önemine değindi;
“Artık liyakat, ehliyet ve adaletin ne kadar vazgeçilmez kavramlar olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Yanlış olan tüm anlayışlara dur deme zamanı gelmiştir. Özellikle kamuda liyakatin esas alınması bir zorunluluktur. Bu toplu sözleşme döneminde masada Türkiye Kamu-Sen yine masada olacak ve mücadelesini sürdürecektir. Bizi masada istemeyen konfederasyon ne derse desin, biz 415 bin üyemizin ve kanunun verdiği yetkiyle o masada olacağız. Bu konfederasyon yüzde 30 zam aldı da biz karşısına mı durduk? Biz kendilerine açık çek verdik, amacımız üzüm yemek. Ancak bunların dertleri kapalı kapılar ardında işi bitirmek”
 
Konuşmasında Yüksek istişare toplantısında Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşmeye yönelik yol haritamıza son şeklinin verileceğini söyleyen Genel Başkan, “ Kamu çalışanlarının huzurlu ve mutlu olabilmesi adına neler yapabiliriz bunları konuşacağız.” dedi. 

TALİP GEYLAN: BU TEŞKİLATIN FERDİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ
Genel Başkanımızın konuşmasının ardından Divan teşekkülü tamamlandı. Divan başkanı Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Konfederasyon Genel Sekreterimiz Talip Geylan bu teşkilatın ferdi olmaktan duyduğu gururu ifade ederek şunları söyledi: 
 
“Biz çok başarılı bir Konfederasyonuz. Türkiye Kamu-Sen mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye Kamu-Sen Türk milletinin bağrından çıkmış milli bir sivil toplum kuruluşudur. Biz “Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız” diyen bir sendikayız. 
Her yerde, “Bu insanlar gerçekten sendikacılık yapıyor” diyor insanlar. Milletin güvenine mazhar olmak çok önemlidir ve biz bunu başarmış bir sendikayız. Kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri için mücadelemiz ilk gün olduğu gibi bugünde aynı heyecanla devam ediyor. Yüksek istişare kurulu toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, saygı ve sevgiler sunuyorum” dedi. 
Talip Geylan’ın konuşmasının ardından il temsilcileri görüşlerini ve taleplerini dile getirirken Türkiye Kamu-Sen’in Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmeye ilişkin yol haritası hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantıda sendikal mücadelede kararlılık vurgusu yapıldı.