Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Sendikamızdan Haberler

Tem 23
TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ AÇIKLADIK

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ AÇIKLADIK...

Tem 09
KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI İLE SOSYAL DENGE TAZMİNATI İLE İLGİLİ GÖRÜŞME

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI İLE SOSYAL DENGE TAZMİNATI İLE...

Tem 05
Isparta Şube Teşkilat Çalışmamız

Isparta Şube Teşkilat Çalışmamız...

Tem 04
ANTALYA ŞUBE TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ

ANTALYA ŞUBE TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ...

Haz 24
TÜRKİYE KAMU-SEN 27. YAŞINI BÜYÜK BİR COŞKUYLA VE GURURLA KUTLADI

TÜRKİYE KAMU-SEN 27. YAŞINI BÜYÜK BİR COŞKUYL...

Haz 24
TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU...

Haz 19
YOZGAT-ÇORUM TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ

YOZGAT-ÇORUM TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ...

Haz 14
İzmir Tire Belediye Başkanı'nı Makamında Ziyaret Ettik

İzmir Tire Belediye Başkanı'nı Makamında Ziyaret Ettik...

Haz 13
Manisa Teşkilat Çalışmamız

Manisa Teşkilat Çalışmamız...

Haz 12
Balıkesir Teşkilat Çalışmamız

Balıkesir Teşkilat Çalışmamız...

TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Türkiye Kamu-Sen Yüksek İstişare Kurulu Başkent Ankara’da Konfederasyon Kamu-Sen Genel Başkanımız Önder KAHVECİ, bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticilerimiz ve İl Temsilcilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkanımız Mustafa YORULMAZ, Genel Başkan Yardımcılarımız Ali Rıza KAYAR, Hüseyin ARSLANKÖYLÜ ve Mustafa Ali ALGIN katıldı.

Kuruluşumuzun 27. Yıl dönümüne denk gelen ve bu anlamlı günle taçlanan Yüksek İstişare Kurulu toplantımızda yaklaşan Toplu sözleşme süreci ve beklentiler dile getirildi. 

KAHVECİ: “HAK MÜCADELESİNDE BEN DE VARIM” DİYENLERE SELAM OLSUN
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan toplantımızın açılışında konuşan Genel başkan Önder Kahveci, çalışma hayatı ve sendikal yaşama ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Kahveci,  “27 yıl boyunca yolu Türkiye Kamu-Sen’den geçmiş, üye olarak, işyerlerinde, şubelerde, genel merkezimizde yönetim kademelerinde yer alarak elini taşın altına koyan, “Hak mücadelesinde ben de varım” diyen bütün dava arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim. 

KAHVECİ: TEHDİTLERLE VE BASKILARLA BİR YERE VARILAMAZ. 
Kamuda yaşanan sıkıntılara rağmen, Türkiye Kamu-Sen’in hak bildiği yoldan dönmediğini vurgulayan Genel Başkan “Zorlu mücadelenin 27. Yılında hepinizi yürekten kutluyorum. Yaşanan sıkıntılara rağmen yolumuzdan dönmedik ve bu sene tüm sendikalar bazında artış sağladık. İlerleyen yıllarda biliyorum ki 11 hizmet kolunda da yetkiyi alacağız ve kamu çalışanlarına hizmet edeceğiz. Tehditlerle, baskılarla bir yere varılamayacağını biliyoruz” diyerek şu şekilde konuşmasına devam etti;
“Belli yerlerde “üye kaybettik” diye bağıranlar, yollara düşenlere Türkiye Kamu-Sen’in 17 yıldır yaşadıklarını şimdi yaşıyorlar. 17 yılda 40 binden 1 milyon üyeye yükselmenin dünya sendikacılık tarihinde bir benzeri daha yok. Siz bu sıkıntıları daha yeni yaşamaya başladınız ama yaşayacaklarınız daha ileride. Ağlamayla, sızlamaya bir yere varamazsınız. Geçmiş yıllarda yaşanan toplu sözleşmeler hala hafızalarda. Sürekli kaybettiren bir konfederasyon var karşımızda. Attığı imzaları unutan, o imzalara sahip çıkamayan bir konfederasyon, 6 günde toplu sözleşme bağıtlayan bir konfederasyon. Artık kamu çalışanları da bütün bunları görmeli ve kararını buna göre vermelidir.” dedi.

KAHVECİ: KAMUDA LİYAKATİN ESAS ALINMASI BİR ZORUNLULUKTUR
Toplu sözleşme döneminde masada kamu çalışanları için mücadelemizi sürdüreceğimizin altını çizen Kahveci, liyakatin önemine değindi;
“Artık liyakat, ehliyet ve adaletin ne kadar vazgeçilmez kavramlar olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Yanlış olan tüm anlayışlara dur deme zamanı gelmiştir. Özellikle kamuda liyakatin esas alınması bir zorunluluktur. Bu toplu sözleşme döneminde masada Türkiye Kamu-Sen yine masada olacak ve mücadelesini sürdürecektir. Bizi masada istemeyen konfederasyon ne derse desin, biz 415 bin üyemizin ve kanunun verdiği yetkiyle o masada olacağız. Bu konfederasyon yüzde 30 zam aldı da biz karşısına mı durduk? Biz kendilerine açık çek verdik, amacımız üzüm yemek. Ancak bunların dertleri kapalı kapılar ardında işi bitirmek”
 
Konuşmasında Yüksek istişare toplantısında Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşmeye yönelik yol haritamıza son şeklinin verileceğini söyleyen Genel Başkan, “ Kamu çalışanlarının huzurlu ve mutlu olabilmesi adına neler yapabiliriz bunları konuşacağız.” dedi. 

TALİP GEYLAN: BU TEŞKİLATIN FERDİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ
Genel Başkanımızın konuşmasının ardından Divan teşekkülü tamamlandı. Divan başkanı Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Konfederasyon Genel Sekreterimiz Talip Geylan bu teşkilatın ferdi olmaktan duyduğu gururu ifade ederek şunları söyledi: 
 
“Biz çok başarılı bir Konfederasyonuz. Türkiye Kamu-Sen mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye Kamu-Sen Türk milletinin bağrından çıkmış milli bir sivil toplum kuruluşudur. Biz “Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız” diyen bir sendikayız. 
Her yerde, “Bu insanlar gerçekten sendikacılık yapıyor” diyor insanlar. Milletin güvenine mazhar olmak çok önemlidir ve biz bunu başarmış bir sendikayız. Kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri için mücadelemiz ilk gün olduğu gibi bugünde aynı heyecanla devam ediyor. Yüksek istişare kurulu toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, saygı ve sevgiler sunuyorum” dedi. 
Talip Geylan’ın konuşmasının ardından il temsilcileri görüşlerini ve taleplerini dile getirirken Türkiye Kamu-Sen’in Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmeye ilişkin yol haritası hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantıda sendikal mücadelede kararlılık vurgusu yapıldı.