Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
TALEPLERİMİZİ BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK’A TESLİM ETTİK

Sendikamızdan Haberler

Ara 03
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün...

Kas 29
ASKİ’de Çalışırken Sözleşmesi İptal Edilen Üyelerimize Destek

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Adana S...

Kas 28
Mersin Şube’de İstişare Toplantısı

28 Kasım 2019 Perşembe günü Türk Yerel Hizmet...

Kas 27
Kırıkkale-Kırşehir Şubemizde Teşkilat Çalışması

Kırıkkale-Kırşehir Şubemizde Teşkilat Çalışma...

Kas 25
İstanbul Şube’de Teşkilat Çalışması

Sendikamızın Genel Başkanı Mustafa YORULMAZ 18-22 Kasım tari...

Kas 12
BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL

BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL

...

Kas 09
10 Kasım Atamızı Anıyoruz

10 Kasım Atamızı Anıyoruz
 
...

Kas 08
Türk Yerel Hizmet-Sen Eğitim ve İstişare Toplantısı 4-7 Kasım 2019 Ta

4 Kasım 2019 Pazaretsi günü Şube Başkanları ve Gen...

Kas 01
“HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA”

“HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA”

Eki 28
CUMHURİYETİMİZİN 96.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 96.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

TALEPLERİMİZİ BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK’A TESLİM ETTİK

Sendikamızın 2020-2021 V.Dönem Toplu Sözleşme Taleplerini Genel Başkanımız Mustafa YORULMAZ Bizzat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’a teslim etti. Bakanlık binasında gerçekleşen görüşmede Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder KAHVECİ Sendikalarımızın Genel Başkanları ve Genel Merkez yöneticileri de hazır bulundu.

ÖNDER KAHVECİ: 20 MİLYON İNSANIN GÖZÜ KULAĞI BU MASADA
Türkiye Kamu Sen'in taleplerini Bakan Selçuk’a ileten Genel Başkan Önder KAHVECİ, “Birileri “Geçmiş yıllarda kayıp olmadı” diyor ama kayıplar ortada. Bizim taleplerimizin gerçekleşmesi inanıyoruz ki, çarşıya, pazara, esnafa katkı sağlayacaktır. Kamu çalışanına verilen bir kuruş yine bu ülkenin tüm kesimlerine fayda getirecektir” dedi. Kahveci, “20 milyon insan toplu sözleşme masasında beklentileri ve talepleri karşılık bulsun diye temenni ediyor ve bekliyor. Bizde bugün 11 hizmet kolumuz ve konfederasyonumuzun taleplerini sizlere takdim ediyoruz.5 . dönem Toplu sözleşme görüşmelerinin şimdiden kamu çalışanlarına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.
Bizim taleplerimizin gerçekleşmesi inanıyoruz ki, çarşıya, pazara, esnafa katkı sağlayacaktır. Kamu çalışanına verilen bir kuruş yine bu ülkenin tüm kesimlerine fayda getirecektir.
Birileri “Geçmiş yıllarda kayıp olmadı” diyor ama kayıplar ortada. Yaşanan ekonomik gelişmeler dar ve sabit gelirlileri çok zorlamaktadır. Bu sıkıntılardan en çok etkilenen kesim kamu çalışanları ve emeklilerimizdir. 
Bizim ortaya koyduğumuz rakamlar elbette müzakereye açık rakamlardır. Taleplerimiz toplu sözleşme masasında karşılık bulsun istiyoruz. Ekonomik imkanlar, bütçe dengesi vs. gibi şeylerle lütfen masaya gelinmesin. 20 milyon insanın gözü kulağı bu masada. Herkes hazırlığını buna göre yapmalıdır. 
Ben tekrar 5. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinin şimdiden her kesime hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

BAKAN SELÇUK: YENİ SİSTEMİN İLK TOPLU SÖZLEŞMESİNİ YAPACAĞIZ
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK ise, “Zaman zaman sizlerle biradaysa geliyoruz. En önemli paydaşlarımızdan bir tarafta memur sendikalarıdır. Yeni sistemin ilk toplu sözleşmesini yapacağız. Hayırlara vesile olsun. bu çerçevede Türkiye Kamu Sen’in ortaya koyduğu talep ve beklentileri de önemsiyoruz. Amacımız memurlarımızı ve emeklilerimizi sevindirecek bir toplu sözleşme dönemini tamamlamak olacaktır. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi.