Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
TALEPLERİMİZİ BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK’A TESLİM ETTİK

Sendikamızdan Haberler

Ağu 17
HÜKÜMETTEN MEMURA “SEFALET” TEKLİFİ

HÜKÜMETTEN MEMURA “SEFALET” TE...

Tem 29
SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANI'NI MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANI'NI MAKAMINDA ZİYARET ETTİK...

Tem 25
TALEPLERİMİZİ BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK’A TESLİM ETTİK

TALEPLERİMİZİ BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SEL&Ccedi...

Tem 24
TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ
 
...

Tem 23
TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ AÇIKLADIK

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ AÇIKLADIK...

Tem 09
KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI İLE SOSYAL DENGE TAZMİNATI İLE İLGİLİ GÖRÜŞME

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI İLE SOSYAL DENGE TAZMİNATI İLE...

Tem 05
Isparta Şube Teşkilat Çalışmamız

Isparta Şube Teşkilat Çalışmamız...

Tem 04
ANTALYA ŞUBE TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ

ANTALYA ŞUBE TEŞKİLAT ÇALIŞMAMIZ...

Haz 24
TÜRKİYE KAMU-SEN 27. YAŞINI BÜYÜK BİR COŞKUYLA VE GURURLA KUTLADI

TÜRKİYE KAMU-SEN 27. YAŞINI BÜYÜK BİR COŞKUYL...

Haz 24
TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

TÜRKİYE KAMU-SEN YÜKSEK İSTİŞARE KURULU...

TALEPLERİMİZİ BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK’A TESLİM ETTİK

Sendikamızın 2020-2021 V.Dönem Toplu Sözleşme Taleplerini Genel Başkanımız Mustafa YORULMAZ Bizzat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’a teslim etti. Bakanlık binasında gerçekleşen görüşmede Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder KAHVECİ Sendikalarımızın Genel Başkanları ve Genel Merkez yöneticileri de hazır bulundu.

ÖNDER KAHVECİ: 20 MİLYON İNSANIN GÖZÜ KULAĞI BU MASADA
Türkiye Kamu Sen'in taleplerini Bakan Selçuk’a ileten Genel Başkan Önder KAHVECİ, “Birileri “Geçmiş yıllarda kayıp olmadı” diyor ama kayıplar ortada. Bizim taleplerimizin gerçekleşmesi inanıyoruz ki, çarşıya, pazara, esnafa katkı sağlayacaktır. Kamu çalışanına verilen bir kuruş yine bu ülkenin tüm kesimlerine fayda getirecektir” dedi. Kahveci, “20 milyon insan toplu sözleşme masasında beklentileri ve talepleri karşılık bulsun diye temenni ediyor ve bekliyor. Bizde bugün 11 hizmet kolumuz ve konfederasyonumuzun taleplerini sizlere takdim ediyoruz.5 . dönem Toplu sözleşme görüşmelerinin şimdiden kamu çalışanlarına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.
Bizim taleplerimizin gerçekleşmesi inanıyoruz ki, çarşıya, pazara, esnafa katkı sağlayacaktır. Kamu çalışanına verilen bir kuruş yine bu ülkenin tüm kesimlerine fayda getirecektir.
Birileri “Geçmiş yıllarda kayıp olmadı” diyor ama kayıplar ortada. Yaşanan ekonomik gelişmeler dar ve sabit gelirlileri çok zorlamaktadır. Bu sıkıntılardan en çok etkilenen kesim kamu çalışanları ve emeklilerimizdir. 
Bizim ortaya koyduğumuz rakamlar elbette müzakereye açık rakamlardır. Taleplerimiz toplu sözleşme masasında karşılık bulsun istiyoruz. Ekonomik imkanlar, bütçe dengesi vs. gibi şeylerle lütfen masaya gelinmesin. 20 milyon insanın gözü kulağı bu masada. Herkes hazırlığını buna göre yapmalıdır. 
Ben tekrar 5. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinin şimdiden her kesime hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

BAKAN SELÇUK: YENİ SİSTEMİN İLK TOPLU SÖZLEŞMESİNİ YAPACAĞIZ
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK ise, “Zaman zaman sizlerle biradaysa geliyoruz. En önemli paydaşlarımızdan bir tarafta memur sendikalarıdır. Yeni sistemin ilk toplu sözleşmesini yapacağız. Hayırlara vesile olsun. bu çerçevede Türkiye Kamu Sen’in ortaya koyduğu talep ve beklentileri de önemsiyoruz. Amacımız memurlarımızı ve emeklilerimizi sevindirecek bir toplu sözleşme dönemini tamamlamak olacaktır. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi.