Ana Sayfa
Sendikamızdan Haberler
KURULUŞUMUZUN 28. YILI KUTLU OLSUN

Sendikamızdan Haberler

Tem 03
Çankırı Şube’de Teşkilat Çalışması

1-2 Temmuz Tarihleri Arasında Çankırı Şube’de T...

Tem 03
Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ'dan Çankırı Valisi Sayın Abdul

Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ'dan Çankı...

Tem 02
Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ'dan Zonguldak Valisi Sayın Mus

Genel Başkanımız Sayın Mustafa YORULMAZ'dan Zonguldak Va...

Haz 24
KONFEDERASYONUMUZUN 28. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

KONFEDERASYONUMUZUN 28. KURULUŞ YILDÖNÜM&U...

Haz 19
Kahramanmaraş’ta Teşkilat Çalışması

17-18 Haziran Tarihleri Arasında Malatya Şubemize Ba...

Haz 18
KURULUŞUMUZUN 28. YILI KUTLU OLSUN

KURULUŞUMUZUN 28. YILI KUTLU OLSUN
&
...

Haz 17
Manisa Şube’de Teşkilat Çalışması

15-17 Haziran Tarihleri Arasında Ma...

Haz 16
Mersin Şubemizde Teşkilat Çalışması

11-15 Haziran tarihleri arasında Mersin’de teşkilat &c...

Haz 16
Denizli Şube’de Teşkilat Çalışması

15-17 Haziran Tarihleri Arasında Denizli Şube’...

Haz 15
YÜKSEK İSTİŞARE KURULU TOPLANTIMIZ TELEKONFERANSLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Türkiye Kamu-Sen Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı...

KURULUŞUMUZUN 28. YILI KUTLU OLSUN

Sayın Mahalli İdare çalışanları, Kıymetli Türk Yerel Hizmet-Sen’liler. Çeyrek asır önce 18 Haziran 1992’de büyük bir mücadelenin meşalesi yakılarak, inanmış büyüklerimizin ve dava adamlarının “Önce Ülkem”    diyerek çıktığı zorlu ve çetin yolda, Yaradan’a şükürler olsun ki!  Sendikal mücadelemizin merkezine aldığımız Vatan sevdasından, Millet sevgisinden ve Hizmet aşkından bir an olsun ödün vermeden, eğilmeden,   baskılara inat,  hak bildiğinden dönmeden, savrulmadan, tahriklere kapılmadan, tehditlere aldırmadan değer verdiği ve inandığı yoldan bir kez olsun sapmadan 28. Yılımızı doldurduk. 
                                                               
 Türk Yerel Hizmet Sendikamızın,  üyelerimiz ve hizmet kolundaki tüm çalışanların ekonomik, sosyal hak ve menfaatlerini koruyup, hak ararken yapıcı ve uzlaşmadan yana, sorumlu ve kararlı kitle sendikacılığımız    ilkemiz olmuştur.

 Hizmet kolumuzda siyasallaşmış Belediye Başkanları, İl Özel İdare Genel Sekreterleri, Devletin değil Hükümetin Valisi ve Kaymakamı olmuş mülki amirlerle üyelerimizin ve çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmede   zorluklar yaşadığımız acı ama bir o kadarda gerçektir. Zor şartlara rağmen üyelerimizin ve çalışanların hak ve menfaatlerini korunup geliştirilmesi adına her platformda gündeme getirerek etkili bir sendikal faaliyet   yürütmekteyiz.    
                                                                                     
 Hizmet kolumuzda, özellikle belediyelerde kanun yönetmelik tanımayan çifte standartlı uygulamalar karşısında, diyalogla çözüm yolları arayışımız ve kamuoyu yaratmak önceliğimiz olmuştur. İyi niyetli   yaklaşımlarımıza,  sosyal diyalog ve demokratik yöntemlere duyarsız ve kapalı yöneticiler karşısında ise son güvencemiz hukuk yollarında çözüm aradık ve aramaya devam edeceğiz. Gücünü hükümetten alan sarı   sendika,  var oluş nedenleri olan kamu görevlilerini unutmuş, güce teslim ve tabi olmuş bir şekilde olup biteni izlemektedir. Bu anlayıştaki sendikalar, yıllardır kamu kurum ve kuruluşlarında olumsuz çalışma şartları   altında düşük ücretle en temel ekonomik ve demokratik haklardan mahrum bir şekilde görev yapan kamu görevlilerinin iradelerini yok hükmünde saymaktadırlar. Kendilerine güvenerek üye olmuş, sendikalarına yetki   vermiş çalışanlarımız kapalı kapılar ardında yıllardır adeta pazarlanmaktadır.
                                                                                                                                                              
 Mahalli İdare çalışanlarının hür ve gür sesi Türk Yerel Hizmet-Sen gücünü,  hak ve hakkaniyet adına çalışmayı, üretmeyi, katkı sağlamayı kendisine şiar edinen 16.500 onurlu üyesinden almaktadır. Üyelerinden aldığı   bu gücünü de çalışanlar ve ülkesi için kullanan yerli ve milli tek sendikadır. Biz, sendikal mücadele ve stratejimizin eksenini siyasi yaklaşımların ve hükümetlerin değil, sadece ve sadece kamu çalışanlarının beklenti ve   taleplerinin oluşturacağına söz vermiştik. Bedeli ne olursa olsun hiçbir bir platform ve koşulda üyelerimizi yüz üstü bırakmayacağımıza söz vermiştik.  İçten ve dıştan milletimizin zararına ve devletimizin bekasına   yönelik girişimlere karşı duracağımıza ve varlığımızı armağan edeceğimize; Türkiye sevdalısı, milli bir sivil toplum kuruluşu olarak camiamızın ve milletimizin sesi olacağımıza söz vermiştik. İşte bu sözlerimizden geri   dönmeden mücadelemize devam ediyoruz.
  
Türkiye Kamu-Sen’e,  Türk yerel Hizmet-Sen’lilere, kamu görevlilerine ve mazlumlara yapılan her haksızlık karşılığını bulur. Akbabalar ve çakal sürüleri bilsin ki hevesleri kursaklarında kalacaktır. İçimizdeki ve dışımızdaki tüm düşmanlara inat bu millet sağ oldukça Türk Yerel Hizmet-Sen bayrağı dalgalanacaktır. İktidarlardan beslenerek büyüyen, yetki alan sendikalar gerçek amaçlarından uzaklaşarak taşeron ve payanda oldular. Bu gün iktidardan beslenenler zannetmesinler ki makamlar ve iktidarlar daimidir!  Hızlı yükselişin,  inişi de mutlaka ama mutlaka hızlı olacaktır. Bugün en küçük menfaati için sahip olduğu her değeri ayaklar altına almaya meyilli çok sayıda insan, köşe başlarını tutmuş durumdadır. Haksızlığa boyun eğip, kula kul olarak, hakkı unutmaktansa; işçinin memurun, emeklinin sırtına basarak yükselmektense, milletin gönlünde yücelmeyi tercih edecek erdemli insanlara, idealist yöneticilere ve sendikalara her zamankinden fazla ihtiyacımız vardır.                                                                                                                                                                
 Türk Yerel Hizmet Sen olarak,  hiçbir zaman kula kulluk etmedik, Allah’tan başkasına boyun eğmedik, kulluğa da talip olmadık. Bu nedenle alnımız ak, başımız dik, gururluyuz…

 Bende ulvi amaçların hamisi, bir sendikanın ötesi, bir sivil toplum kuruluşunun fazlası, bir aydınlatma hareketi, milli ve manevi değerlerimizin kalesi, memurlarımızın dayanacak tek noktası olan Türkiye Kamu-Sen ve   Türk Yerel Hizmet-Sen’in bir neferi olmaktan şeref duyuyorum. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Yerel Hizmet-Sen ailesi içinde yer alarak, üye olarak, destek vererek doğru yerde durmuş; işyeri temsilcilerimizden il ve ilçe     temsilcilerimize, denetim ve disiplin kurulu üyelerimizden şube başkanlarımıza, şube başkan yardımcılarımızdan genel merkez yöneticilerimize, herkese tek tek teşekkür ediyor; ailemize kattıkları değerden dolayı,   şükranlarımı sunuyorum. Türk Yerel Hizmet-Sen Sendikamızın 28. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Hayatta olmayan tüm büyüklerimize ve arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Saygılarımla.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Mustafa YORULMAZ
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Genel
Başkan