Ana Sayfa
Genel Başkan'dan

Duyurular Tüm Duyurular

28 Oca
ATAMA TALEP DİLEKÇESİ VE BEYAN FORM

ATAMA TALEP DİLEKÇESİ VE BEYAN FORMU... devamı

26 Oca
Vefat ve Başsağlığı

Vefat ve Başsağlığı... devamı

10 Oca
Vefat ve Başsağlığı

Vefat ve Başsağlığı... devamı

HABERLER Tüm Haberler

07 Şub
KAMUOYUNA DUYURU

Türkiye Kamu-Sen Deprem Komisyonu, Konfederasyon Genel Başkanımız Önder Kahveci ... devamı

06 Şub
MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

6 Şubat Pazartesi sabaha karşı 04.17'de yaşanan merkez üssü Kahramanmaraş... devamı

02 Şub
ESKİŞEHİR ŞUBE’DE TEŞKİLAT ÇALIŞMAS

Türk Yerel Hizmet - Sen Genel Merkezi olarak yapılan teşkilat çalışmalarında, ... devamı

Genel Başkan'dan

Web Sayfamıza Hoş Geldiniz
Sendikamızı sizlerle buluşturan sayfamızı, sizlerden gelen eleştirileri ve önerileri de dikkate alarak yeniledik. Siz değerli üyelerimizin sendikamızı takibinden ve önerilerini bizlere bildirmelerinden duyduğumuz memnuniyeti sizlere göstermiş olduk. Sizlere daha iyisini daha güzelini sunmaktan mutluluk duyarız. Çünkü biz sizlerle daha güçlüyüz.
Üyelerinin hak ve menfaatlerini koruyan, milli ve manevi değerlere saygılı, ülkemizin devleti ve milleti ile bölünmez bütünlüğü ilkesinden taviz vermeyen ve sendikacılığa yeni bir bakış açısı, yeni bir yaklaşım getirirken, bu ilkeleri ile üyelerinin hak ve menfaatlerini her platformda korumuş ve geliştirmiş olmaktan dolayı gurur duymaktayız.
Sendikaları kendisine köle isteyen iktidara, kraldan çok kralcılık yapan bürokratlara, makam ve mevkii zulüm ve baskı aracına dönüştürenlere; memuru tehditle, korku salarak üye yapanlara ve menfaatçilere rağmen sendikamız, onurlu mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir.
Verdiğimiz hak mücadelesinde iktidarda kimin olduğuna bakmadan, kimse ile menfaat bağı kurmadan ve kimseye paravan olmadan yolunda yürüyecektir.
Türk Yerel Hizmet-Sen’in ilham aldığı tek kaynak, Türk milleti ve onun hassasiyetleridir.
1992 den 2015 Sonuna kadar 23 yıllık sendikacılık geçmişimizde, hür sendikacılık ilkelerine bağlı kalarak üyelerimizin ekonomik, sosyal hak ve menfaatlerini ararken yapıcı bir diyalog ve uzlaşmadan yana, kararlı, ilkeli ve sorumlu kitle sendikacılığı yapmaya çalıştık. Seçilmiş ve siyasi yaklaşımlı Belediye Başkanları, siyasallaşmış Özel İdare Genel Sekreterleri ile üyelerimizin her sıkıntısını çözmenin mümkün olmayacağı bir gerçek. Ancak hep beraber mücadelemizi ve gücümüzü üyelerimiz için seferber ettik. İş kolumuzda yasal olmayan çifte standartlı uygulamalar karşısında karşılıklı görüşmeler ve diyalogla çözüm yolları arayışı dışında, kamuoyu oluşturmaya çalıştık. Diyalog ve demokratik yöntemler çalışma tarzımız oldu. Çözüm üretemediğimiz yerde hukukta çare aradık. Sendika avukatlarımızın, üyelerimiz için açtıkları davaların yüzlercesini kazandık ve web sitemizde sizlere duyurduk. Emsal karar var diyerek üyelerimize moral vererek onlara sahip çıktığımızı gösterdik. Ancak genel mevzuatlar hakkında açtığımız davalarda istediğimiz sonuçları alamadık. Çünkü iktidar tarafından, ne yazık ki hukuka da saygısız müdahaleler yapıldı.
Antidemokratik bir iktidar döneminde sendikal faaliyetlerimizde, üyelerimizi sıkıntıya sokmadan, sendikamızı bir zaafa veya ikileme düşürmeden onurlu duruşuyla faaliyetlerini sürdüren Sendikamızdan, şube yönetimlerimize, il temsilcilerimizden işyeri temsilcilerimize ve üyelerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.
Türk Yerel Hizmet-Sen gücünü, hak ve hakkaniyet adına çalışmayı kendisine şiar edinen, onurlu üyelerinden almıştır. Onlardan aldığı bu gücünü de yalnız onlar için kullanan bir sendikadır. Ülkemizin birliği ve beraberliği bölünmez bütünlüğü önceliğimizdir. Bizler gücümüzü ve kuruluşumuzu ideolojik emellere taşeron olarak kullanmayı, onlara payanda olmayı bir ihanet olarak görürüz. Bugünün iktidarından beslenenler, zannetmesinler ki makamlar ve iktidarlar kalıcı ve daimdir! Hızlı yükselişin inişi de hızlı olacaktır.                
Onun içindir ki, önümüzdeki günler ülkemiz için, milletimiz için, sendikamız için çok önemlidir. Çünkü bizler, önce Ülkem diyebilen saygın bir kuruluşuz. Saflarımızı sıkıştırarak aramıza fitnenin girmesine fırsat vermeden, birlik ve beraberlik içinde Önce Ülkem diyebilen şahsiyetlerin ülke yönetiminde söz sahibi olmasını sağlamalıyız.
Kamu görevlilerinin görevde yükselmelerinde, tayin ve terfilerinde tarafsızlık ve liyakat ilkelerinden vazgeçilmemesi; hak eden memurun hak ettiği göreve gelmesi; Belediyelerde maaşlarını alamayan memurların mağduriyetlerinin giderilmesi, dayanışma aidatı safsatasının kaldırılması, kamu kurum ve kuruluşlarında, çalışma barışının, birlik, dayanışma ve verimlilik artışının sağlanması, için Türk Yerel Hizmet-Sen.
Kamu görevlilerinin yandaş, yandaş olmayan; bizden, bizden olmayan gibi ifadelerle fişlenerek ayrıştırılmasının, kadrolaşmanın, adam kayırmanın, kıyımın, haksızlığın, hukuksuzluğun son bulması; kamuda bir takım siyasi çevrelere yakın olmanın çalışanın eğitim düzeyi, performansı ve kişiliğinin önüne geçmesinin önlenmesi için Türk Yerel Hizmet-Sen.
Kamu kurum ve kuruluşlarının idarelerinin tarafsızlığının sağlanması, adil bir sınav ve atama sistemi ile çağdaş bir yönetim anlayışının oluşturulması için Türk Yerel Hizmet-Sen.
Kamuda çalışma yaşamında görülen her türlü haksızlık, eksiklik ve adaletsizliğin giderilmesi; kamu görevlilerinin gerçek anlamda temsil edilmesi; sorunların çözümü için görüş, düşünce, fikir ve öneri geliştirilmesi; her alan ve platformda eylem ve etkinliklerle memurların hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi için Türk Yerel Hizmet-Sen.
Türk Yerel Hizmet-Sen olarak;
Üyelerinden aldığı güçle, her türlü haksızlığın karşısında olmaya, her türlü ihaneti bertaraf etmeye ve devletimiz ve milletimiz üzerinde oynanan her türlü kirli oyunu bozmaya muktedir olacağız.
Bizi biz yapan değerlerimizin yok sayıldığı, Devletimizin kurucusu Atatürk’ün unutturulmaya, bu topraklardan Türk adının silinmeye çalışıldığı ve Devletimizin terör örgütüne kurban edildiği bir dönemde, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalara ve Türk Yerel Hizmet-Sen’e üye olan kamu görevlilerimizin ortaya koyacağı milli duruş, hayati derecede önem taşımaktadır.  
Kamu görevlilerinin grevli, toplu sözleşmeli, siyaset ve yönetime katılma haklarını içeren sendikal hakların kazanılması ve insanca yaşama yetecek düzeyde refah ücretine kavuşması yolunda verdiğimiz mücadelede, milli ve manevi değerlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz.
“Tek devlet” diyerek, kahraman ecdadımızın mübarek emekleriyle Anadolu’da hayat bulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti ülküsünü;
“Tek millet” diyerek, binlerce yıllık mazimizde her türlü farklılığı zenginliğe dönüştürerek insanlık tarihine mümtaz medeniyetleri hediye eden Türk milleti ülküsünü;
“Tek dil” diyerek, dünyanın en saygın ve yaygın dillerinden tarihimizin, kültürümüzün ve milli değerlerimizin taşıyıcısı olan güzel Türkçe ülküsünü;
“Tek vatan” diyerek, yüz binlerce şehidimizin aziz kanlarıyla sınırları çizilmiş olan cennet vatanımız, güzel Türkiye’miz ülküsünü;
“Tek bayrak” diyerek, rengini şehitlerimizin mübarek kanından almış ve büyük milletimizin hür yaşama arzusunun simgesi olan ay yıldızlı al bayrak ülküsünü asla terk etmeyeceğiz.
Türk Yerel Hizmet-Sen olarak;
Mücadele azmimizi, kararlılığımızı, Bizans topraklarında ilerlerken; “250 bin kişilik düşman ordusu bize doğru yaklaşıyor.” diyen haberciye; “Endişelenme, biz de 27 bin kişilik kuvvetle onlara yaklaşıyoruz.” diyen Sultan Alparslan’dan alıyoruz. Biz azmimizi, davamızın büyüklüğünden alıyoruz.
Mücadele cesaretimizi, Afrika’dan İspanya’ya geçip, geldiği gemileri yaktıktan sonra, 7 bin imanlı er ile 100 bin kişilik orduya karşı gelip, Avrupa’yı İslam’la şereflendiren, 800 yüz yıl Avrupa’yı nurlandıran Endülüs Devleti’nin kurucusu, Tarık Bin Ziyad’dan alıyoruz.  Biz cesaretimizi; davamızın haklılığından alıyoruz.
Mücadele gücümüzü, kudretimizi, çıplak ayaklarını çuvalla, çaputla sararak, kanayan yaralarına tuz basarak, açlıktan ağaç kabuklarını kemirerek yedi düveli dize getiren aslanlarımızdan; atacak tek bir mermisi dahi yokken; “Türk'ün haysiyeti, gururu ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa, mahvolsun daha iyidir! Öyleyse Ya İstiklal, Ya Ölüm!” diyen Gazi Mustafa Kemal’den alıyoruz.
Biz kudretimizi; damarlarımızdaki asil kandan alıyoruz.